taika waititi, star wars evreninin yeni filmini yazıp yönetecek

taika waititi, star wars evreninin yeni filmini yazıp yönetecek


güzel bir haber


Son yıllarda yeni Star Wars üçlemesinin sona ermesinin ardından başta The Mandalorian olmak üzere bu evreni yeniden yaratmak için çalışmalara hız veren Lucasfilm, Star Wars evreninden yeni bir film hazırlaması için Taika Waititi ile el sıkıştı.

Oscar ödüllü Jojo Rabbit’ten sonra zaman kaybetmeden yeni projesi Next Goal Wins ile meşgul olan Hollywood’un en çalışkan isimlerinden Waititi, bu filmden sonra da merakla beklenen Thor: Love and Thunder’ın çekimlerine başlayacak. Uzun zamandır hakkında Star Wars evreniyle ilgili haberler çıkan başarılı yönetmen, bir dönem Lucasfilm’le anlaşamadığını açıklamış olsa da ortaya çıkan son gelişmeler bu anlaşmazlığın ortadan kalktığını gösteriyor. Çünkü  Waititi’nin bir Star Wars filmi yöneteceğine dair bu haber doğrudan Star Wars’un resmi hesabından paylaşıldı.

Star Wars evrenine yabancı bir isim olmayan Taika Waititi, The Mandalorian evreninden IG-11 isimli karakterine sesiyle hayat vermiş ve aynı zamanda dizinin ilk sezonunun son bölümünde de yönetmen koltuğunda oturmuştu. Waititi’nin yazıp yöneteceği bu yeni Star Wars filmi hakkında şu ana kadar paylaşılan detaylar son derece az. Ancak Lucasfilm tarafından yapılan açıklamada başarılı yönetmenin filmin senaryosunu 1917 ile Oscar adaylığı kazanan Krysty Wilson-Cairns ile birlikte kaleme alacağı duyuruldu.

Yakın zamanda detayları açıklansa da projeye dair bir şeyler görme ihtimalimizin az olduğu isimsiz Star Wars projesi, evrenin hayranlarının uzun zamandır beklediği film olabilir. Taika Waititi’nin Marvel evreninden öğrendiklerini Star Wars evrenine aktarıp aktarmayacağını merakla bekliyoruz.