thom yorke’un, sonos için hazırladığı özel playlist yayında

thom yorke’un, sonos için hazırladığı özel playlist yayında


dinliyoruz


Dünyaca ünlü ev ses sistemi markası SONOS, hayata geçirdiği yeni “Digital Radio Service” özelliği için ünlü isimler tarafından hazırlanmış listelere yer vermeye başladı. Phoebe Bridgers, David Byrne, Jack White’ın Third Man Records şirketi, Brittany Howard, Jamila Woods, Soccer Mommy ve JPEGMAFIA gibi isimlerin hazırladığı seçkileri çalan online radyoda Thom Yorke da elleriyle seçtiği şarkılarla bu listeye dahil olmuştu.

24 saat yayın yapan bu In the Absence Thereof isimli özel radyo seçkisi için konuşan Thom Yorke, aralıksız yayında olacak programı için “beni büyüleyen veya hareket ettiren, takıntılı olan, bana meydan okuyan, yeni kapılar açan, unutmuş olabileceğimi hatırlatan, delice karmaşık veya zarif, basit, şiddetli, dağınık, ağır veya hafif yani temelde kafama vuran her şeyi bir araya topladım.” açıklamasını yapmıştı.

Başta Yorke olmak üzere programa katılan sanatçıların seçimlerini merak etmiştik çünkü SONOS’un bu listelerini Türkiye sınırları içerisinde dinleme şansımız yok. Yani yoktu. Ta ki bu listeler yavaş yavaş Spotify’da yerini almaya başlayana kadar. Bugün itibariyle Thom Yorke’un elleriyle yapığı playlist, Spotify’da yerini aldı.

23 şarkıdan oluşan ve içerisinde Floating Points, Oneohtrix Point Never, Duke Ellington ve James Blake gibi farklı janralardan isimleri barındıran listeyi afiyetle tüketiniz.