tool’un son albümünün kayıt sürecinden bir demo paylaşıldı

tool’un son albümünün kayıt sürecinden bir demo paylaşıldı


descending


Geçtiğimiz sene 13 yıllık aradan sonra yeni albümleri Fear Inoculum ile müzik dünyasını hayli meşgul eden TOOL, tam bu meşguliyete yaz aylarında çıkacağı turne ile devam edecekken ortaya çıkan COVID – 19 salgını ortalığı biraz karıştırmıştı. yine eski sessiz günlerine geri dönen grubun gitaristi Adam Jones, albümde yer alan Descending şarkısının demo versiyonunu paylaştı.

View this post on Instagram

Early comp of what is now descending. 🔲 Writing music 🔲 Justin and I normally bring in potential riffs and demos – then the 3 of us tear them apart like wolves while DC stirs it up with the most opposite counter rhythm drumming (which actually does drives everything forward)🤘🏽 Justin brought in this killer 7 melody which is now the main verse of the song. (He called it “bluegrass” as a working title). We jammed it a LONG time trying to find other cool working parts. Eventually I added the 9beat turnaround and a chorus. Then we arranged the intro -which came along very naturally. *The two guitar parts are recorded left and right stereo so feel free to try some headphones 🎧 ~enjoy friends 💕

A post shared by Adam Jones (@adamjones_tv) on

Grubun şarkı üretim sürecine dair içeriden bilgi veren bu bir dakikalık video için grubun basçısı Justin Chancello, “genelde şarkı yazarken ben ve Adam riff’ler üzerinden ilerleriz. Sonra Paul’u da yanımıza alarak ürettiklerimizi parçalamaya başlarız. Son olarak da yapabileceği en iyi karşı atağı yapmak için şarkıyı Danny’ye teslim ederiz.” açıklamasını yaptı.

Çok detaylı ya da açıklayıcı olmasa da Tool’u düşününce bir dakikalık video gibi insana bir belgesel gibi geliyor desek yanlış olmaz. Tam yeniden Tool’u hayatımıza yeniden almaya hazırlanırken şimdi bu dönem için biraz daha beklememiz gerek. Bu sürede grubun 13 yıl aradan sonra gelen albümü Fear Inoculum’u tekrar dinleyelim.