foals arayı açmadan yeni albüm için çalışmalara başlıyor

foals arayı açmadan yeni albüm için çalışmalara başlıyor


davulcudan al haberi


2019’u biri remiks albüm olmak üzere toplam 3 albümle kapatan Foals, hiç vakit kaybetmeden yeni albüm çalışmalarına başlıyor. Nereden mi biliyoruz. Bizzat grubun davulcusu Jack Bevan’dan.

Geçtiğimiz günlerde The Guardian’a verdiği bir röportajda corona virüsün grubu nasıl etkilediğinden ve gelecek planları üzerine konuşan Jack Bevan, yeni albümün çok da uzaklarda olmadığını, hatta bu sürecin sona ermesinin ardından tekrar yeni albüm için çalışmaya başlayacaklarını paylaştı.

Yaz aylarını yoğun bit turne programıyla geçirmeyi planlayan ama konserlerinin %80’i iptal olan ve bu iptal olan konserlerin içinde bir adet İstanbul konseri de barındıran grup adına konuşan Bevan, “Evet virüsün sanatçılar üzerindeki etkisi çok büyük ama aynı zamanda hakkında çok fazla konuşulmayan insanlar için daha da yıkıcı. bahsettiğim insanlar bizimle birlikte çalışan yol ve mekan ekibimiz. Mürettebatı desteklemek için hayranlarımıza Foals Tişörtleri satıyoruz. Aslında 3.000 adet sattık, bu da birkaç ay boyunca işlerin devam etmesine yardımcı oldu.” açıklamasını yaptı.

Normalde planlarının bu yılı turneyle geçirmek ve 2021’de yeni albüm için çalışmaya başlamak olduğunu açıklayan yetenekli davulcu, “Zorunlu olarak planlarımızı değiştirmek zorunda kaldık. Eğer izin verilirse turneyi bir sonraki yıla erteleyip yeni albüm materyali için çalışmaya şimdiden başlayacağız gibi gözüküyor.” açıklamasını yaptı.

İki albüm arasına bu kadar az pay bırakan grubun yeni albümünü ne zaman tamamlayacağı şimdilik tabii ki belirsiz ama yeni Foals şarkıları dinleyecek olmak bizleri şimdiden heyecanlandırıyor. Bekleyip görelim.