hugh jackman’lı yeni michael mann filmi ferrari’nin çekimleri 2021 ilkbaharında başlayacak

hugh jackman’lı yeni michael mann filmi ferrari’nin çekimleri 2021 ilkbaharında başlayacak


malum proje geliyor


Manhunter, Heat ve The Insider gibi filmlerle Hollywood’un önünde düğme iliklenen yönetmenlerine biri olan Michael Mann‘in, otomobil dünyasının dev markası Ferrari’nin kurucusu Enzo Ferrari‘nin hayatını anlatacak bir film üzerine çalıştığı sır değil. Uzun yıllardır zaman zaman gündeme gelen film, belki de ilk defa hayata geçmeye bu kadar yaklaştı.

Son olarak 2017 yılında Enzo Ferrari‘yi, X-Men serisindeki Wolverine performansıyla gönülleri fetheden ve 17 yıllık Wolverine serüvenini Logan ile sonlandıran Hugh Jackman‘ın canlandıracağını öğrenmiş ama o günden sonra filme dair herhangi bir haber alamamıştık. Üç yıllık moladan sonra filmden heyecanlandıran haberler gelmeye başladı. Amazon ve STX Entertainment’ın Cannes Film Market’te haklarını satın aldığı Ferrari‘nin çekimlerinin 2021 ilkbaharında başlayacağı açıklandı.

Sydney Pollack’in Enzo Ferrari: The Man, The Cars, The Races isimli kitabından beyaz perdeye aktarılacak film, bizleri dev markanın kuruluşuna değil, 1957 yılının yaz aylarına davet edecek ve o dönemde Enzo Ferrari’nin hayatındaki çalkantıları anlatacak. Bunun yanında şu an otomobil dünyası için bir efsaneye dönüşen şirketin yükselişini izleyeceğimiz filmde aynı zamanda Enzo Ferrari ve eşi Laura’nın fırtınalı evlilikleri, oğulları Dino’nun ölümüyle ailenin büyük bir boşluğa düşmesi ve ikilinin 12 yaşındaki diğer oğlu Piero’nun hayattaki yerini bulma çabasına da ortak olacağız.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren James Mangold imzalı Ford v Ferrari‘nin yapımcılığını üstlenen, Ferrari ailesine aşina olan ve bu projeyle ilgili fikirlerini ilk kez yıllar önce Sydney Pollack‘la paylaşan Michael Mann, film hakkında “Bu eserin gerçek gücü, bu insanların duygu yüklü hayatlarındaki karmaşada ve ekstrem şartlarda gizli. Ek olarak, patlayıcı güç ve yarışmanın ölümcül güzelliği var. Özünde harika bir drama var ve bu nedenle Ferrari benimle kaldı.” açıklamasını yaptı.

2003 yapımı The Italian Job filminin senaristi Troy Kennedy Martin‘in film için yazdığı senaryoyu yeninden düzenleyen Michael Mann, çekimlerine bir sene sonra başlanacak film için şimdiden Hugh Jackman’la bazı güçlü ve zorlayıcı sahneler üzerinde çalışmaya başladığı da konuşulan başlıklar arasında. Vizyon tarihi ve filmin oyuncu kadrosuyla ilgili herhangi bir detay paylaşılmazken böylesine büyük bir ailenin hayatını büyük bir yönetmenden izleyecek olmanın heyecanı da bir tatlı olacak.

 Advertisement