jake gyllenhaal yeni projesinde kameranın hem önünde hem de arkasında

jake gyllenhaal yeni projesinde kameranın hem önünde hem de arkasında


snow blind


Nightcrawler, Prisoners ve biraz daha geriye gittiğimizde The Zodiac gibi filmlerdeki performansıyla korku/polisiye filmlerde göz dolduran Jake Gyllenhaal’ın şu an yapım aşamasında olan Breaking News In Yuba County, Devil All The Time, Good Joe Bell ve Relic gibi filmlerle dopdolu bir takvimi var. Yetenekli oyuncunun bu dolu takvimine yeni bir proje eklediği resmileşti.

Snow Blind isimli korku filminin prodüktörlüğünü üstlenecek ve filmin oyuncu kadrosunda yer alacak Gyllenhaal, bu projede Gustav Möller’le tekrar bir araya geliyor. Möller’in İngilizce çekeceği ilk projesi olacak filmden önce ikili, 2018’in başarılı yapımlarından The Guilty’nin yeniden çevriminde birlikte çalışmıştı.

Filmin senaryosunu, kendi romanlarından uyarlanan A Monster Calls ve Chaos Walking filmlerinin de senaryosunu kaleme alan Patrick Ness yazıyor. Ness yakın zamanda Luca Guadagnino imzalı Lord of the Flies uyarlamasının da senaryosunu kaleme almak için de Warner Bros. ile anlaşmıştı. Orijinal olarak Ollie Masters ve Tyler Jenkins tarafından yaratılan bir çizgi romandan uyarlanacak. 1988 yapımı Running on Empty ile 2013 yapımı Prisoners’ın karışımı olarak tanımlanan Snow Blind, ailesinin tanık koruma programında olduğunu öğrenen bir çocuğa odaklanıyor.

Stüdyolar ve streaming servislerinin yakından ilgilendiği projenin yakında arkasına güçlü bir yapım şirketi ve oyuncu kadrosu haberleri duyarsak kesinlikle şaşırmayacağız.