thom yorke’un sonos için hazırladığı yeni playlist yayında

thom yorke’un sonos için hazırladığı yeni playlist yayında


kim gordon, jai paul, frank sinatra...


Mayıs ayının sonlarında dünyaca ünlü ev ses sistemi markası SONOS’un hayata geçirdiği yeni “Digital Radio Service” özelliği için bir dolu isimle birlikte özel bir playlist hazırlayan Thom Yorke, bu iş birliğinin ikinci kısmını paylaştı.

24 saat yayın yapan bu In the Absence Thereof isimli özel radyo seçkisi için konuşan Thom Yorke, aralıksız yayında olacak programı için “beni büyüleyen veya hareket ettiren, takıntılı olan, bana meydan okuyan, yeni kapılar açan, unutmuş olabileceğimi hatırlatan, delice karmaşık veya zarif, basit, şiddetli, dağınık, ağır veya hafif yani temelde kafama vuran her şeyi bir araya topladım.” açıklamasını yapmıştı.

Phoebe Bridgers, David Byrne, Jack White’ın Third Man Records şirketi, Brittany Howard, Jamila Woods, Soccer Mommy ve JPEGMAFIA gibi isimlerle bu projeye dahil olan Yorke, ilk listesinde Floating Points, Oneohtrix Point Never, Duke Ellington ve James Blake gibi farklı janralardan isimleri bir araya getirmişti. Aynı ilk listede olduğu gibi yine farklı dünyaları bir araya bağlayan Yorke; Kim Gordon, Jai Paul, Frank Sinatra ve JPEGMAFIA gibi isimlere playlist’inde yer verdi.

Başta Yorke olmak üzere programa katılan sanatçıların seçimlerini merak etmiştik çünkü SONOS’un bu listelerini Türkiye sınırları içerisinde dinleme şansımız yok. Yani yoktu. Ta ki bu listeler yavaş yavaş Spotify’da yerini almaya başlayana kadar. Bugün itibariyle Thom Yorke’un elleriyle yapığı yeni playlist, Spotify’da yerini aldı. Buyrun afiyetle dinleyelim.