11 yıl sonra yayınlanacak yeni doves albümünden tekli + müzik videosu geldi

11 yıl sonra yayınlanacak yeni doves albümünden tekli + müzik videosu geldi


prisoners


2009’da yayınladığı albümü Kingdom of Rust’ın ardından müziğe süresiz bir şekilde ara veren Doves, 2018’in sonlarında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla geri dönüşünü müjdelemişti. Aradan geçen zamanda çok nadiren kendisinden haber aldığımız İngiliz grup, son olarak geçtiğimiz ay, 11 yıl aradan sonra gelen ilk teklisini nihayet dinleyici ile buluşturmuştu. Bununla da yetinmeyen grup bugün, yeni albüm duyurusu ile birlikte bir tekli daha paylaştı.

Grubun beşinci uzun çaları olma özelliğine sahip The Universal Want, geçen ay yayınlanan Carousels ve bugün yayınlanan Prisoners teklileri ile birlikte toplamda 10 şarkıdan oluşuyor. Frank Bough Sound III stüdyolarında kayıtları tamamlanan albümün prodüksiyonunu yine Doves ile birlikte Dan Austin üstlenmiş.

11 yıl aradan sonra yayınlanacak olan ilk Doves albümü The Universal Want, 11 Eylül tarihinde IMPERIAL/Virgin EMI etiketi ile raflarda yerini alacak. Şimdilik sizi albümden gelen ikinci tekli Prisoners ve teklinin müzik videosu ile baş başa bırakıyoruz.

The Universal Want:

01 Carousels
02 I Will Not Hide
03 Broken Eyes
04 For Tomorrow
05 Cathedrals of the Mind
06 Prisoners
07 Cycle of Hurt
08 Mother Silver Lake
09 Universal Want
10 Forest House