cate blanchett’ın başrolünde yer aldığı mini dizi stateless’tan ilk fragman

cate blanchett’ın başrolünde yer aldığı mini dizi stateless’tan ilk fragman


8 temmuz'da başlıyor


Yolu bir kez daha televizyon ile kesişen Cate Blanchett’in, hem başrolünde yer aldığı hem de yapımcı koltuğunda oturduğu Netflix ortak yapımı Stateless’tan ilk fragman yayınlandı.

Mayıs ayının ortasında kendisinden ilk haberi aldığımız Stateless, bir göçmen gözaltı merkezinde mahsur kalmış dört farklı karakterin hikayesini anlatacak. Hollywood’un “Ne çekse izleriz” ekolünün önde gelen isimlerinden Cate Blanchett’in tamamen arkasında olduğu yapımda başarılı oyuncuya Yvonne Strahovski ve Dominic West başrollerde eşlik edecek.

Bir tarikattan kaçan kabin memuru, işkenceden kaçan Afgan bir mülteci, geleceği olmayan işinden kaçan genç bir Avustralyalı baba ve ülkeyi sarsan bir skandala karışan bir bürokrat olmak üzere dört ana karakterin hayatına ortak olacağımız altı bölümlük mini dizi, bu karakterlerin yollarının Avustralya’daki gözaltı merkezinde kesişmesini anlatacak.

Cate BlanchettTony Ayres ve Elise McCredie‘nin yaratıcılığını üstlendiği dizinin senaryosu Elise McCredie ve Belinda Chayko ikilisine emanet. Jai CourtneyAsher KeddieFayssal BazziRachel HouseKate BoxClarence RyanClaude JabbourRose Riley ve Helana Sawires gibi isimlerin kadroda yer aldığı diziyi Emma Freeman ve Jocelyn Moorhouse yönetecek.

FX için Mrs. America ile televizyon dünyasına yavaş yavaş adım atan Blanchett, bu sefer bizzat arkasında olduğu Stateless ile bu alanda daha kalıcı işler için kollarını sıvamış gözüküyor. 8 Temmuz’da başlayacak dizinin ilk fragmanı hemen burada.