caz dünyasının yeni süper grubu dinner party’nin albümü yayında

caz dünyasının yeni süper grubu dinner party’nin albümü yayında


kaliteli ekip


Modern caz sahnesinin Kamasi Washington, Terrace Martin, Robert Glasper ve 9th Wonder gibi en yaratıcı ve vizyoner isimlerinin bir araya geldiği süper grup Dinner Party’nin ilk albümü bugün itibariyle yayında.

Daha önce Herbie Hancock’la birlikte çalışmış, Kendrick Lamar’ın albümünde yapımcılığı üstlenmiş ve farklı projelerde birlikte işlere de imza atmış müzisyenlerden oluşan grup, ilk teklisinde ABD’de George Floyd’un ölümünün ateşlediği polis şiddetini merkezine oturtmuştu. Politik alt metninin yanında bu isimlerin yıllar süren dostluğundan da izler taşıyan albüm için bir açıklama yapan grup üyeleri albümün ortaya çıkışını “Dinner Party yıllardır süren dostluk, konserler, akşam yemekleri, sohbetler, kahkahalar ve yaşam deneyimidir, Dinner Party bir mecazdır – bir grup, bir proje, bir ruh, bir zaman damgası – ve aynı zamanda albümün adı… Dinner Party sadece davetlilere özeldir ama herkes bu yemeğe davetlidir.” şeklinde açıkladı.

Jean-Michel Basquiat esintili ve Washington’ın kardeşi Amani Washington tarafından tasarlanan kapağı ile kulağa olduğu kadar göze de hitap eden grubun yeni albümünü ağız tadıyla aşağıdan dinleyebilirsiniz.