merakla beklenen utopia’nın abd uyarlamasından ilk görseler paylaşıldı

merakla beklenen utopia’nın abd uyarlamasından ilk görseler paylaşıldı


bir utopia vardı hatırladınız mı?


Bir dönem David Fincher’ın yönetmen koltuğunda oturacağı dedikodularıyla kalbimizi pır pır ettiren Utopia’nın ABD versiyonundan o kadar uzun zamandır haber almadık ki neredeyse projenin varlığını bile unutmuştuk. Bugün gelen haberler ise bize projenin emin adımlarla yoluna devam ettiğini gösterdi.

Son olarak geçtiğimiz yılın Mayıs ayında John Cusack ve Happy Death Day’in başrolünde yer alan Jessica Rothe’un dahil olduğunu öğrenmiştik. Rothe karakterinin dizide komployu gün yüzüne çıkarmaya çalışan gruba liderlik eden Samantha karakterine hayat vereceği açıklanmıştı. Zeki, idealist ve lider ruhlu bir karakter olarak karşımıza çıkacak Samantha, bu komploya ışık tutan çizgi romanlar hakkındaki geniş bilgisiyle de gruba rehberlik edecek.

Dennis Kelly’nin senaryosunu kaleme aldığı İngiliz yapımı Utopia, tuhaf çizimler barındıran bir çizgi roman hakkında konuşmak için internette bir topluluk oluşturan gençlerin, bu çizgi romanın büyük bir komploya ışık tuttuğunu öğrenmesiyle kendilerini ölümcül bir kovalamacanın içinde bulmasını konu alıyordu. Dizi, özellikle etkileyici görsel tasarımı ve hayranlık uyandıran renk paletiyle hafızalarda yer edinmişti. Diziden yıllar sonra paylaşılan ilk görseller Utopia’nın ABD versiyonunun da aynı görsel dünyayı yakalamaya çalışacağını gösteriyor.

Gone Girl’ün senaristi Gillian Flynn’in orijinal senaryoya bağlı kalarak uyarladığı açıklanan Utopia, 2018’de Amazon’un 9 bölüm sipariş etmesiyle yarım kalan duygularımızı canlandırmayı başarmıştı. İngiliz televizyonlarında yayınlanan orijinal versiyonuyla büyük beğeni kazanan ve izleyen herkesin diline dolanan “Where is Jessica Hyde” repliğiyle akıllara kazınan Utopia’nın başrollerinde Sasha Lane, Rainn Wilson, John Cusack, Desmin Borges, Dan Byrd, Ashleigh LaThrop, Christopher Denham, Dan Byrd ve Cory Michael Smith‘i izleyeceğiz.