annapurna interactive’in yeni oyunu twelve minutes iddialı kadrosuyla dikkat çekiyor

annapurna interactive’in yeni oyunu twelve minutes iddialı kadrosuyla dikkat çekiyor


james mcavoy, daisy ridley ve willem dafoe


Her, Hustlers, Booksmart gibi bağımsız yapımların arkasındaki Annapurna Pictures’ın oyun yapım ayağı Annapurna Interactive, Outer Wilds ve What Remains of Edith Finch gibi minimalist ve alternatif oyunları sevenlerin uzun süredir bildiği bir adres. Zaman döngüsünde sıkışmış veya lanetlenmiş karakterleri kurtarma görevlerinin verildiği genelde tek oyuncu modunda projeleri olan şirket, yeni projesinde de geleneği bozmuyor.

Twelve Minutes isimli yeni oyunun fragmanının en heyecan verici kısımlarından biri James McAvoy, Daisy Ridley ve Willem Dafoe’den oluşan kadrosu. McAvoy ve Ridley çiftinin romantik akşamını bozan Dafoe, bir dedektifi canlandırıyor. Ridley’i cinayetten tutuklayan ve McAvoy’u öldüren Dafoe’yle bu korkunç 12 dakikayı tekrar tekrar yaşayacağımız oyunda her döngüde elde ettiğimiz bilgiyi avantaja çevirmemiz gerekiyor.

Tepeden aşağıya baktığımız tuhaf açısından tutun yaşanan olaylara kadar tansiyonu yükseltmeyi amaçlayan oyunun tanıtım yazısında şaşırtmayacak şekilde The Shining, Memento ve Rear Window gibi filmlerin ismi geçiyor. Yakında XBox ve PC’ye gelecek Twelve Minutes’in fragmanını izlemek isteyenleri hemen aşağıya alalım.