hbo’nun iddialı dizisi his dark materials’ın yeni sezonundan teaser fragman

hbo’nun iddialı dizisi his dark materials’ın yeni sezonundan teaser fragman


hbo + bbc


Son on yılda Game of Thrones’un öncülüğünde televizyon dünyasında sayısı epey artan fantastik uyarlamaların son örneklerinden biri olan His Dark Materials’ın yeni sezonundan bir tanıtım fragmanı paylaşıldı.

Philip Pullman’ın ödüllü üçlemesinden HBO kalitesiyle televizyona aktarılan His Dark Materials, yetim bir çocuk olan Lyra’nın büyü, teknoloji ve bilimin iç içe geçtiği paralel bir evrendeki hikayesini anlatıyor. Minik kahramanımız dizide, arkadaşını bulmak için kendisine verilen altın pusulayı takip ederek paralel evrenler arasında bir yolculuğa çıkıyor. Kaçırılan çocukları ve esrarengiz güçleri içeren şeytani bir komplonun ortasına düşecek Lyra’nın başından geçenleri anlatan yapım, The Golden Compass ile 2007’de beyaz perdeye uyarlanmaya çalışılıp çok da başarılı bir sonuç elde edemeyen hikayenin dizi formatında uyarlanmış hali.

Milyonları göz yaşlarına boğan Logan filminde canlandırdığı Laura karakteriyle hayatımıza giren Dafne Keen’e X-Men serisinin Professor X’i James McAvoy’un eşlik ettiği dizinin oyuncu ve seslendirme kadrosunda Andrew Scott, Phoebe Waller – Bridge, Dafne Keen, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, James McAvoy, Clarke Peters ve James Cosmo var. Jack Thorne tarafından senaryosu yazılan dizinin yönetmen koltuğunda The King’s Speech ile Oscar kazanan Tom Hooper yer alıyor. Şu anda yayın tarihi belli olmayan dizi, büyük ihtimalle ilk sezonunda olduğu gibi Kasım ayında ekranlarda olacak.