william friedkin’in the exorcist’i yeniden çekiliyor

william friedkin’in the exorcist’i yeniden çekiliyor


çocuklarınızı ekrandan uzak tutun


William Peter Blatty‘nin 1971 yılında yazdığı The Exorcist romanı; William Friedkin‘in ders olarak okutulabilecek sinema uyarlamasıyla sadece kendi türünde değil, 7. sanatın kült yapımlarından birine dönüşmüştü. 70’li yılların sinema anlayışına derinden etki eden yapım aynı zamanda tüm zamanların en başarılı korku filmi olarak kabul ediliyor. Kült yapımların birer birer yeniden çevrimine tanık olduğumuz günümüzde, sıradaki yeniden çevrim The Exorcist için gelebilir.

Gelen son haberlere göre, The Exorcist’in popülaritesinin ekmeğini Exorcist serisi ile yiyen ve pek de başarılı olamayan Morgan Creek Entertainment yeni bir The Exorcist filmi üzerinde çalışmalara başladı. 2021’de vizyona girmesi beklenen film hakkında şimdilik neredeyse hiçbir detay bulunmasa da Exorcist serisinden farklı olarak ana filmin hikayesi etrafında gezeceği düşünülüyor.

1973 yılında vizyona giren The Exorcist, mütevazi bile sayılmayacak 12 milyon dolarlık bir bütçesine karşın, 428 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek hem dönemine hem de günümüze göre büyük bir başarının altına imza atmıştı. En İyi Uyarlama Senaryo ve En iyi Ses kategorilerinde Oscar ödülüne layık görülen film, ayrıca En İyi Film kategorisinde adaylık kazanmıştı. 2015 yılında asla The Exorcist’in yeniden çevrimini düşünmüyoruz diyen Morgan Creek belli ki gemileri yakmış durumda. Biz de The Exorcist’in yeniden çevrimi ile ilgili yeni gelişmeleri sabırsızlıkla bekliyoruz.