bill skarsgård, robert eggers’ın viking filminden ayrıldı

bill skarsgård, robert eggers’ın viking filminden ayrıldı


the northman


Son filmi The Lighthouse ile yine kendine ait bir çizgide ve kalitede iş ortaya koyan Robert Eggers’ın yıldız isimlerle dolu viking intikam filmi The Northman’in dev kadrosundan bir ayrılık haberi geldi.

Geniş kadrosuyla dikkat çeken The Northman için bu sefer rotasını İzlanda’ya çeviren başarılı yönetmen, 10. yüzyıldan bir intikam hikayesini beyaz perdeye aktarmak için bir süre önce kolları sıvamıştı. Eggers’ın senaryosunu İzlandalı şair ve yazar Sjón ile birlikte kaleme aldığı film, İskandinav efsanelerindeki Prens Amleth’in hikayesinden uyarlanıyor. William Shakespeare’in Hamlet oyununun esin kaynağı olan Prens Amleth efsanesi, babasını öldüren, annesini ise kaçıran amcasından intikam almak isteyen bir Danimarka prensinin hikayesini anlatıyor.

Björk, Claes Bang, Nicole Kidman, Alexander Skarsgård & Bill Skarsgård, The Witch’te Eggers’la çalışan Anya Taylor-Joy, The Lighthouse’ta Eggers’la çalışan Willem Dafoe gibi isimlerin kadrosunda yer alacağı filmin başrolünde izleyeceğimiz Bill Skarsgård, projeden ayrıldığını açıkladı. Bu ayrılığıyla ilgili bir açıklama da yapan Skarsgård “COVID – 19’un yarattığı takvim kaosu maalesef ki bu projeden ayrılmama sebep oldu. Ertelenen ve üst üste binen çekim programlarından dolayı filmi bırakmak zorundayım. Robert Eggers, çağımızın en yaratıcı isimlerinden biri ve bu zengin kadroyla çalışma fırsatını teptiğim için son derece üzgünüm” açıklamasını yaptı.

Bugüne kadar çektiği her filmde başarılı isimlerle çalışan ve sonucunda da övgü dolu yorumlar alan Eggers’ın başrol bulmak konusunda çok zorlanacağını sanmıyoruz. Son yıllarda herkesin çalışmak istediği bir isim haline gelen Eggers, bakalım genç prens rolünü hangi şanslı isme emanet edecek.