madonna, biyografik film projesinin yolda olduğunu doğruladı

madonna, biyografik film projesinin yolda olduğunu doğruladı


madonna'nın kariyerinin ilk yıllarına gidiyoruz


En son 2019’da Madame X uzunçalarını çıkaran Madonna, geçen ay Juno ile En İyi Özgün Senaryo Oscar’ını kazanan senarist Diablo Cody’yle ortak bir proje üzerinde çalıştığının haberini vermişti. Projeyle ilgili o zaman bir detay verilmese bile, birçoğumuz popun kraliçesiyle ilgili bir biyografi için nefesimizi tutmuştuk. Şimdi ise bu haber doğrulandı.

Bir saatlik bir Instagram Live yayınıyla haberi doğrulayan ikili, projenin Madonna’nın New York’daki erken yıllarına ve Andrew Lloyd Webber’la çalışmasına odaklanacağını belirtti. Aynı zamanda bir kadın olarak sanat dünyasında var olmanın zorluklarının da filmde yer alacağını belirten Madonna, 1978 yılında cebinde 35 dolarla New York’a taşınmış ve kısa sürede ünlenmişti.

Sanatçı aynı zamanda Webber’ın Evita’sıyla Golden Globe’u kazanmıştı. Bu süreci de ele alacak olan filmde, yönetmenle çalışma deneyiminin hoş olmayan kısımlarından bahsedeceğini belirten Madonna, Webber’ın kendisini filmde istediğinden bile emin olmadığını da ekledi. Senaryosunun 107 sayfası şimdiden yazılmış olan filmle ilgili daha fazla bilgi için yayının tamamı hemen aşağıda.