taika waititi hbo için yeni bir korsan dizisi hazırlığında

taika waititi hbo için yeni bir korsan dizisi hazırlığında


çek paşam


What We Do in the Shadows ve Hunt for the Wilderpeople gibi başarılı yapımlara imza attıktan sonra Jojo Rabbit ile ilk Oscar heykelciğini evine götüren Taika Waititi, televizyon dünyasındaki varlığını sürdürmeye devam edecek gibi gözüküyor.

What We Do in the Shadows ve The Mandalorian gibi dizilerde yönetmen koltuğuna oturan Waititi, kısa süre önce, Jude Law ile birlikte çalışacağı The Auteur dizisi için hazırlıklara başlamıştı. Yeni çıkan haberler başarılı yönetmeninin televizyon dünyasındaki tek yeni projesinin The Auteur olmadığını kanıtlıyor.

HBO Max için hayata geçecek projede yönetmen ve yürütücü yapımcı olarak görev alacak Waititi’ye senaryos konusunda People of Earth dizisinin yaratıcısı David Jenkins eşlik edecek. Daha önce What We Do in the Shadows dizisinde Waititi ile çalışan Garrett Basch ve Dan Halsted ise dizinin yürütücü yapımcıları arasında yer alıyor.

Our Flag Means Death ismini taşıyacak dizi, The Gentleman Pirate aka Efendi Korsan olarak tanınan Stede Bonnet‘nin hayat hikayesini yüzde yüz kitaba uygun olmayan bir şekilde anlatacak. Burjuva sınıfından olan Bonnet, aristokratlar arasındaki konforlu hayatını geride bırakıp açık denizlerde macera peşinde koştuğu için tarihte yerini The Gentleman Pirate olarak alan bir isim.

Taika Waititi’nin ilk bölümünü yöneteceği dizinin prodüksiyonu, ne zaman başlayacağı bir türlü kesinleşemeyen Thor: Love and Thunder’ın çekimleri tamamladıktan sonra başlanacak. Henüz hazırlık sürecinin ilk aşamalarında olan dizinin dolayısıyla kesin bir yayın tarihi de bulunmuyor. Ama bir reyting ve gişe canavarı olan Waititi’nin bu projesinden yakın zamanda güzel haberler alacağımıza eminiz.

Advertisement