american gods’ın üçüncü sezonundan fragman

american gods’ın üçüncü sezonundan fragman


hatırladınız mı?


Fantastik edebiyatın önemli isimlerinden Neil Gaiman‘ın ödüllü romanından uyarlanan American Gods, daha ikinci sezonu yayındayken bir sonraki sezonun onayını almıştı. Yeni sezondan paylaşılan ilk fragman ise bir süredir kendisini unuttuğumuz diziyi tekrar bize hatırlatacak gibi duruyor.

Pushing Daisies ve Hannibal gibi yapımların yapımcılığı üstlenen Bryan Fuller ve Logan ile En İyi Uyarlama Senaryo Oscar Ödülü kazanan Michael Green tarafından televizyona uyarlanan American Gods, 2017 yılında yayınlanan ilk sezonuyla büyük beğeni kazanmıştı. Gaiman’ın romanında yer alan mitolojik karakterlerle dolu hikayeyi görsel dünyaya taşıyıp daha da etkileyici hale getiren dizi, sadece fantastik edebiyata ilgisi olanları değil daha geniş bir kitleyi kendisine bağlamayı başarmıştı.

Fuller ve Green’in ilk sezonun ardından projeden ayrılmasıyla dizinin soru işaretlerini üzerinde toplayan American Gods, yeni sezonu için Neil Gaiman’ın da aralarında bulunduğu yeni bir senarist ekibiyle yoluna devam edip, reytinglerde başarılı bir performans sergileyip üçüncü sezon onayını da sürpriz olmayan bir şekilde almıştı.

3. sezonda dizi, sır dolu bir geçmişe sahip olan Shadow Moon’un hikayesini anlatacak. Hapisten çıktığı gün Mr. Wednesday adında gizemli bir adam ile tanışan Shadow’un kendisini bir anda hiç bilmediği bir dünyada ve yaklaşan bir savaşın ortasında bulmasını anlataca üçüncü sezonun 2021’in başında ekranlarda olabileceği konuşuluyor. İlk iki sezonu da ilkbaharda ekranlara gelen diziden yakın zamanda bol bol yeni haber göreceğiz gibi gözüküyor. Ricky Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Pablo Schreiber, Crispin Glover ve Bruce Langley gibi isimleri kadrosunda barındıran diziye yeni sezonda kimin dahil olacağı ise merak konusu.