chadwick boseman’ın son filmi ma rainey’s black bottom’dan fragman

chadwick boseman’ın son filmi ma rainey’s black bottom’dan fragman


18 aralık'ta netflix'te


28 Ağustos’ta hayatını kaybeden Hollywood’un başarılı genç aktörlerinden Chadwick Boseman’ın kariyerinin son filmi olan Ma Rainey’s Black Bottom’dan bir fragman yayınlandı.

August Wilson’un yazdığı, New York Drama Critics’ Circle’dan En İyi Amerikan Tiyatro Oyunu ödülü kazanan Ma Rainey’s Black Bottom‘ın Netflix’in dikkatini çekmesi pek uzun sürmemişti. Yapımcılığını usta oyuncu Denzel Washington’ın üstlendiği filmin başrolünde, Washington’ın yönetmenliğini yaptığı bir diğer August Wilson uyarlaması olan Fences’taki performansıyla En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı kazanan Viola Davis yer alıyor. Davis’e, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden başarılı oyuncu Chadwick Boseman eşlik ediyor.

Nights in Rodanthe ve You’re Not You gibi filmlerle tanınan George C. Wolfe‘un yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Viola Davis ve Chadwick Boseman’a Glynn Turman, Colman Domingo ve Michael Potts gibi isimler eşlik ediyor.

Ruben Santiago-Hudson‘ın senaryosunu kaleme aldığı film, Blues’un Kraliçesi olarak bilinen Ma Rainey’nin yeni bir albüm kaydetmek üzere Chicago’daki bir stüdyoda menajeri, yapımcısı ve orkestrası ile buluşması ve ardından gelişen olayları konu ediniyor.

18 Aralık’ta Netflix üzerinden izleyiciyle buluşacak yapımın ilk fragmanı hemen aşağıda.