emily blunt ve jamie dornan’lı wild mountain thyme’dan fragman

emily blunt ve jamie dornan’lı wild mountain thyme’dan fragman


bu bir romantik komedidir


Emily Blunt ve Jamie Dornan’ın başrollerini paylaştığı, komedisi az romansı bol Wild Mountain Thyme’dan bir fragman yayınlandı.

Moonstruck, Doubt, Congo gibi yapımlarına aşina olduğumuz Oscarlı yönetmen John Patrick Shanley’nin yönetmen koltuğuna oturduğu Wild Mountain Thyme, aileleri birbirlerine düşman olan bir çiftin hikayesini konu ediyor. İrlanda’da geçen bir Romeo ve Jülyet tadı veren film, babası tarafından sürekli aşağılanan Anthony ve henüz küçük bir çocukken Anthony ile ettiği kavga sonucu ona kin gütmeye başlayan Rosemary’nin birbirlerine gizliden duymaya başladıkları aşkı anlatıyor.

İrlanda’nın kırsalında yaşayan iki gencin aileleri toprak davası yüzünden birbirlerine düşmandır. Anthony ve Rosemary’nin yolları yıllar sonra yeniden yolları kesiştiğinde, birbirlerine geçmişte hissettikleri duygulardan farklı şeyler hissetmeye başlar. Bu hikayeye Anthony’nin ABD’de yaşayan kuzeninin dahil olmasıyla ise olaylar daha da dramatik bir hal almaya başlar.

Oyuncu kadrosunda Jamie Dornan ve Emily Blunt’ın yanı sıra Jon Hamm, Christopher Walken, Jon Tenney, Dearbhla Molloy gibi isimleri barındıran film, 2014’te izleyici karşısına çıkan tiyatro oyunu Outside Mullingar’dan uyarlandı. Müziklerini Jamie Dornan’ın eşi Amelia Warner‘ın yaptığı Wild Mountain Thyme 8 Ocak 2021’de ülkemizde vizyona girecek.