ennio morricone’nin ölümünden sonra düzenlenen morricone segreto yayında

ennio morricone’nin ölümünden sonra düzenlenen morricone segreto yayında


ustaya saygı kuşağı


Geçtiğimiz Temmuz ayında 91 yaşında aramızdan ayrılan müzik ve sinema dünyasının kesişim kümesini temsil eden en büyük isimlerinden biri olan Ennio Morricone’nin vefatından sonra düzenlenen ilk albüm olan Morricone Segreto yayında.

The Good, the Bad and the Ugly, Once Upon a Time in America, For a Few Dollars More, Cinema Paradiso, The Untouchables, The Thing ve The Hateful Eight’in aralarında yer aldığı 500’den fazla yapımın müziklerine imza atan Maestro’nun Morricone Segreto isimli albümü; ünlü bestecinin popüler bestelerinin alternatif kayıtlarına ve B-side’larına ev sahipliği yapıyor.

Morricone’nin 92. yaş günü olan 10 Kasım tarihini çıkış tarihi olarak belirleyen 27 şarkıdan oluşan albüm, 2 plak ve CD formatında piyasaya çıktı. Albümün kürasyonunu üstlenen Pierpaolo De Sanctis, albüm hakkında “Ennio Morricone’nin gizli, karanlık ve psychedelic tarafına ilk defa bu kadar yaklaşıyoruz. Onun alışık olduğumuz bestelerinden uzakta bir atmosfere sahip bu albüm; elektronik müzik, hip hop, alternatif rock gibi örnekler ile dinleyeni şaşırtacağına emin olduğum bir iş. Bu kadar geniş yelpazede iş üreten birinin neden sinema dünyasının en popüler bestecilerinden biri olduğuna dair bütün cevapları barındırıyor.” açıklamasını yaptı.

Albüm için hazırlanan tanıtım videosuna ve albümün kendisine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.