foo fighters yeni albümünü duyurdu, üstüne bir de yeni şarkı paylaştı

foo fighters yeni albümünü duyurdu, üstüne bir de yeni şarkı paylaştı


medicine at midnight


2017’de yılında yayınladığı Concrete and Gold albümü ile alternatif köklerine geri dönüş yapan Foo Fighters, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru sosyal medya hesaplarından yaptığı gizemli paylaşımlarla yeni albümün yolda olduğunun haberini vermişti. Bir süredir sadece dedikodularla devam eden yeni albüm bilmecesi çözüldü, Foo Fighters yeni albümü Medicine at Midnight’ı duyurdu.

Öyle kuru kuru duyuruyla da kalmayan grup, 5 Şubat’ta yayınlanacağı açıkladıkları albümlerinin ilk teklisi Shame Shame’i de önden paylaştı. 9 şarkı ve 37 dakikadan oluşacak Medicine at Midnight, geçtiğimiz hafta ABD’nin çeşitli yerlerinde beliren grubun logosuyla yakın zamanda geleceğini belli etmişti.

Dave Grohl’un bu yılın başlarında verdiği bir röportajda “marşlı, devasa ve birlikte söylenecek rock şarkılarıyla dolu. Bir tür dans kaydı gibi. Ancak EDM, disko, modern dans kaydı değil. Bana göre bu bizim David Bowie’nin Let’s Dance kaydımız. Yapmak istediğimiz buydu, bunu gerçekten başarmak, eğlenceli bir kayıt yapmak istedik. ” diyerek açıkladığı gibi yeni albümün ilk canlı performansı da albüm duyurusunun hemen ardından Saturday Night Live’da gerçekleşti.

Dave Chappelle’in sunuculuğunda yeni bölümü yayınlanan SNL’in misafiri olan Foo Fighters’ın yeni teklisi Shame Shame’i aşağıdan dinleyebilir, izleyebilir ya da albümün şarkı listesine ulaşabilirsiniz.

Medicine at Midnight Tracklist:
01. Making a Fire
02. Shame Shame
03. Cloudspotter
04. Waiting on a War
05. Medicine at Midnight
06. No Son of Mine
07. Holding Poison
08. Chasing Birds
09. Love Dies Young