jessica chastain ve all star kadrolu the 355’ın vizyon tarihi ertelendi

jessica chastain ve all star kadrolu the 355’ın vizyon tarihi ertelendi


tam bir yıl


Merkezinde kadın oyuncuların yer aldığı bir Mission Impossible görünümü veren ve oyuncu kadrosuyla dikkat çeken The 355′ın ilk fragmanı geçtiğimiz ayın başında izlemiştik.

X-Men serisinin senaristlerinden biri olarak tanıdığımız ve serinin son filmi Dark Phoenix’in yönetmen koltuğunda oturan Simon Kinberg’ün bir kez daha kamera arkasına geçtiği filmde, Jessica Chastain’in önderliğinde Penélope Cruz, Lupita Nyong’o, Diane Kruger, Fan Bingbing, Sebastian Stan ve Edgar Ramirez gibi güçlü bir kadro yer alıyor.

ABD tarihinde özel bir yere sahip olan 355 kod adı, Amerikan Devriminde görev almış ve kimliği bilinmeyen bir kadın ajana verilen, günümüzde de CIA ve MI6 için çalışan ve gerçek kimliği bulunamayan birçok kadın ajan için kullanılan bir kod numarası. Bir terörist organizasyonu durdurmak için farklı uluslardan gelen ajanların bir arada çalışmasını konu alan film, ödül sezonu için iddialı olmasa da kaliteli bir aksiyon filmi vaat ediyordu, ta ki vizyon tarihi erteleme haberi gelene kadar.

Normal şartlarda 15 Ocak 2021’de vizyonda girmesi planlanan film tam bir yıl ertelenerek 14 Ocak 2022’yi yeni vizyon tarihi olarak belirledi. Konu hakkında bir açıklama yapmaktan kaçınan Universal’ın ne düşündüğünü tahmin etmek de zor değil. Malum sebeplerden dolayı sıkıntılı günler geçiren sinema dünyasında düşen ve neredeyse yok seviyesinde seyreden box ofis rakamları düşünülünce çok da mantıksız bir hareket gibi gözükmüyor.

Ortalığın durulması hatta normale dönmesinin ardından belki de bir yıl beklemeden vizyona girmesine kesin gözüyle baktığımız The 355’ın fragmanı hemen aşağıda.Advertisement