serdar uzunyol’un ilk kitabı operasyon: kunduz avı yayımda

serdar uzunyol’un ilk kitabı operasyon: kunduz avı yayımda


based on a true story...


Serdar Uzunyol’un Türkiye tarihindeki en ilgi çekici soygun olaylarından birinin peşinden koştuğu ilk kitabı TÜNEL Operasyon: Kunduz Avı yayımlandı.

2010 yılının Ramazan ayında bir cuma gecesi Adana’da yıllarca konuşulacak bir soygun meydana geldi. Şehrin önde gelen ailelerinden birinin kuyumcu dükkanı soyuldu. Hem de geride tek bir çeyrek altın dahi bırakmadan. Olay yerindeki kanıtlar emniyet güçlerini Türkiye’yi soyup soğana çeviren bir hırsızlık çetesine götürdü.

Bu olayın peşine düşen emniyet güçlerinin kariyerlerinde bir dönüm noktası olan Kunduz Avı Operasyonu, başta küçük bir hırsızlık çetesinin öyküsüyken bir anda Türkiye’nin dört bir yanına uzanan dev bir suç çetesinin hikayesine dönüştü.

Polisiye türündeki bu roman, Serdar Uzunyol’un edebiyat yolculuğundaki ilk eseri. Hikaye örgüsü, yalın anlatımı ve okuyucuda yarattığı heyecanla benzerleri arasında iddialı bir çıkış yakalayan eser, yazarın özenle tasarladığı ve merak uyandıran karakterleriyle birlikte tek nefeste okunacak bir romana dönüşüyor.

Yaşanmış olaylardan esinlenerek kurgulanan bu kitaba fiziksel ve online mağazalardan Tilki Yayınevi etiketiyle sahip olabilirsiniz.