barack obama, 2020’de en sevdiği televizyon programlarını açıkladı

barack obama, 2020’de en sevdiği televizyon programlarını açıkladı


masterchef yok mu başkan?


Yıl sonu listelerinin Edgar Wright ile beklenen isimlerinden biri olan eski ABD başkanı Barack Obama, 2020 yılı içerisinde izlediği ve sevdiği televizyon programlarını, yapımlarını açıkladı.

Entertainment Weekly’ye konuşan ex-başkan, üzerinde çalıştığı anı kitabı A Promised Land’in yazım sürecinde kendisine ilham veren ve de kafasını boşaltmasına yardımcı olan diziler ve programları sıraladı. İlk olarak Breaking Bad spin-off’u Better Call Saul’dan bahseden Obama, “Harika karakterleri ve Amerikan rüyasının karanlık tarafını incelemesi nedeniyle onu bu listeye aldım.” açıklamasını yaptı.

Ardından The Good Place’ten bahseden ex-başkan, dizi hakkında “Saçma sapan komedi ile büyük felsefi soruların akıllıca ve tatlı bir kombinasyonu.” yorumunu yaptı. “Ve Watchmen ile The Boys’tan bahsetmeden geçemem.” diyerek listenin sonuna doğru ilerleyen Barack Obama; “Irk, kapitalizm, kurumsal güç ve kitle iletişim araçlarının çarpıtıcı etkilerini ortaya çıkarmak adına süper kahraman formatını bu kadar başarılı uyguladıkları için bu iki yapımı seçtim.” açıklamasını yaptı.

Son olarak bir basketbol tutkunu olarak tabii ki NBA’den bahsetmeden geçmeyen Obama’nın bu listesine bahsettiği dizilerin yapımcıları, sosyal medya hesaplarından teşekkür mesajları paylaştı.