edgar wright, scott pilgrim’in onuncu yılı şerefine özel bir soundtrack albüm yayınlıyor

edgar wright, scott pilgrim’in onuncu yılı şerefine özel bir soundtrack albüm yayınlıyor


seven evil exes edition


Filmleriyle ayrı, listeleriyle ayrı sevdiğimiz Edgar Wright’ın müzikli romantik komedisi Scott Pilgrim vs. the World, 2020 yılında 10. yaşını kutluyor. Bu önemli dönüm noktası kapsamında daha önce filmin oyuncuları ve kamera arkası ekibi özel bir etkinlik için sanal ortamda olsa da bir araya gelmişti. Şimdi de filmin 10. yılına özel koleksiyonluk bir soundtrack box-set’in satışa çıkarılacağı açıklandı.

Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Chris Evans, Anna Kendrick, Jason Schwartzman, Aubrey Plaza, Alison Pill, Mae Whitman, Ellen Wong, Satya Bhabha, Brandon Routh ve Mark Webber gibi isimleri bir araya getiren film, hikayesi ve eğlenceli dünyasıyla olduğu kadar soundtrack’iyle de kalbimizi kazanan yapımlardan biriydi.

Radiohead’in 6. adamı olarak tanıdığımız Nigel Godrich’in imzası bulunan filmin soundtrack’ini ilk defa yayınlamaya hazırlanan Edgar Wright, bu box-set’e Seven Evil Exes Edition ismini vermiş. İçeriğinde 4 adet plak, Beck’in 24 dakikalık yayınlanmamış müziği, Sex Bob-Omb ve Brie’nin söylediği Metric’in “Black Sheep” filminin yalnızca film için kaydedilmiş ve bugüne kadar hiçbir yerde paylaşılmamış versiyonunu içerecek.

26 Mart 2021’de piyasaya çıkacak box-set, 150 dolar fiyatıyla şu anda BU ADRESTEN ön siparişe çıkmış durumda. Aşağıdaki videodan da bu özel setin kutu açılış videosunu ve içeriğini detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

 Advertisement