oscar isaac, metal gear solid’in beyaz perde uyarlamasında başrolde

oscar isaac, metal gear solid’in beyaz perde uyarlamasında başrolde


solid snake geliyor!


Oyun dünyasının Quentin Tarantino’su Hideo Kojima tarafından yaratılan ve Konami tarafından yayınlanan 33 yıllık “Metal Gear Solid” video oyunu serisinin beyaz perde uyarlamasında başrol Oscar Isaac’e emanet.

İlk olarak 1987 yılında MSX platformu için piyasaya çıkan Metal Gear Solid, bu köklü serinin üçüncü oyunu. 1998 yılında PlayStation için piyasaya çıkan MGS, bir özel kuvvetler birimi olan Foxhound’dan gelen terörist tehdidini etkisiz hale getirmek için nükleer silah tesisine sızan Solid Snake’in maceralarını konu alıyor.

Aslında Oscar Isaac’in Solid Snake rolünü canlandırmak istediği, daha önce hem kendisi hem de filmin yönetmeni Jordan Vogt-Robert tarafından doğrulanmıştı. 2019 yılının Mart ayında Isaac, IGN’le yaptığı röportajda oyun dünyasından uyarlanacak yapımlar arasında en çok Metal Gear Solid’in baş kahramanı Solid Snake’i canlandırmak istediğini açıklamıştı.

Filmin yönetmeni olan Jordan Vogt-Robert ise bu sözlerine karşılık topun Isaac’te olduğunu söyleyerek bu eşleşmeden son derece mutluluk duyacağını belirtmişti. 2012 yılından bu yana geliştirilen Metal Gear Solid filmi, 2014 yılında Jordan Vogt-Robert’ın kanatları altına girerek büyük aşama kaydetmişti. Avi ve Ari Arad’ın yapımcılığını üstleneceği filmin senaryosu ise Derek Connolly’ye emanet.

Çekim programı, oyuncu kadrosu gibi detayların şimdilik belirsizliğini koruduğu proje, en azından başrol oyuncusunu buldu. Bundan sonra daha hızlı ilerleyeceğine inandığımız uyarlama bakalım 2021’e yetişecek mi?