patti smith’in geleneksel doğum günü konseri bu yıl dijital olarak gerçekleşecek

patti smith’in geleneksel doğum günü konseri bu yıl dijital olarak gerçekleşecek


bizim içi hava hoş


Patti Smith, doğrum gününü yıllarca New York’ta arkadaşlarıyla birlikte çalıp söyleyerek, samimi bir konser vererek kutladı. Bu yıl malum şartlardan ötürü farlı bir yola gitmek isteyen punk rock’ın büyükannesi, 2020’de bu geleneği dijital ortama taşıyacağını açıkladı.

30 Aralık gecesi gerçekleşecek performans, Smith ve grubunun 2020’de vereceği ilk konser olacak. Konser, Smith’in kısa süre önce Black Friday’de solo bir performans yayınlamak için kullandığı Veeps üzerinden yayınlanacak. Bu sürpriz ve bir o kadar güzel hediye için bir açıklama da yapan Patti Smith, Rolling Stone’a verdiği röportajda”Bu geleneği belirli bir şekilde sürdürmenin güzel olacağını düşündüm çünkü bu, her zaman neşeli bir an. Doğum günlerini seviyorum çünkü biz doğduk ve hayat sahip olduğumuz en güzel şey, sadece herkesle paylaşmanın güzel bir şey olacağını düşündüm.” açıklamasını yaptı.

Bizi konserde nelerin beklediğiyle ilgili de konuşan Smith, doğum günü canlı yayını için uymak zorunda olduğu kısıtlamalar dahilinde iyi bir gösteri sergilemek istediğini paylaştı. Ayrıntılı bir sahne düzeni ya da özel numaralar olmadan gerçekleşecek konserde sadece kendisi ve gitarda oğlu Jackson’ın da bulunduğu grubu, zaman içinde test edilmiş punk rock sadeliğiyle şarkılarını seslendirecek.

Tabii ki biletli bir etkinlik olacak bu doğum günü konserinin biletlerini hemen BURADAN alabilirsiniz.