oscar isaac’li “moon knight” dizisinin kötü adamı ethan hawke oldu

oscar isaac’li “moon knight” dizisinin kötü adamı ethan hawke oldu


bushman ya da black spectre


Marvel sinematik evreninden çıkan yeni hikayelere ev sahipliği yapacak Disney+, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı onlarca dizi projesinden biri olan Moon Knight serisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Karakterin yaratıcısı Doug Moench’in senaryosunu yazdığı diziye katılan son isim başarılı oyuncu Ethan Hawke oldu.

Moench’in kaleme aldığı 1975 tarihli Werewolf by Night #32 ile çizgi roman dünyasına giriş yapan Moon Knight, bu macerada Werewolf’u yakalamak için tutulan bir avcıydı. Marvel okurları tarafından sevilip beğenilen karakter, bu sayıdan sonra kendi hikayesine ve çizgi roman dünyasındaki solo yolculuğuna kavuşmuştu. Çizgi roman dünyasında sık sık Marvel evreninin Batman’i benzetmesi yapılan Moon Light’ın televizyon macerasına adım adım yaklaştığımız hafta sonu paylaşılan bir haberle bir adım daha ileri gitti.

Son olarak Showtime dizisi The Good Lord Bird’de izlediğimiz Ethan Hawke, Moon Knight dizisinin baş kötü karakteri olarak karşımıza çıkacak. Henüz Hawke’ın hangi karakter olduğu detayı paylaşılmamış olsa serinin en büyük iki kötü adamı olan Bushman ve yine Doug Moench tarafından 80’lerde yaratılmış Black Spectre bu yarışta birer adım önde gözüküyor.

Disney+’ın geçtiğimiz haftalarda duyurduğu yaklaşık 10 projeden biri olan Moon Knight’ın başrolünde Oscar Isaac’i izleyeceğimiz daha önce açıklanmıştı. Bir süredir Dune uyarlamasıyla meşgul olan başarılı isim b Marvel yapımının yanı sıra aynı dönemde DC Comics’in Brian K. Vaughan ve Tony Harris klasiği Ex Machina çizgi romanının The Great Machine başlıklı beyaz perdeye uyarlamasında Mitchell Hundred olarak karşımıza çıkacak.