robert rodriguez, spy kids serisinin yeniden çevriminin başına geçti

robert rodriguez, spy kids serisinin yeniden çevriminin başına geçti


casus çocuklar demeyelim de...


90’larda doğan ve çocukluğunu 2000’li yıllarda yaşayanların yakından hatırlayabileceği yapımlardan olan Spy Kids serisi geri dönüyor, hem de serinin yaratıcısı Robert Rodriguez ile.

Serinin haklarını satın alan Skydance Media, ilk iş olarak Spy Kids’in yaratıcısı Robert Rodriguez’i yönetmen, senarist ve yapımcı olarak serinin başına geçirdi. Başlangıçta bir gişe makinesi olan ama zamanla popülerliği azalan film, son yıllarda sinema dünyasında gördüğümüz yeniden çevrim furyasına dahil oldu. Aile boyu casus olan bir ailenin hikayesini anlatan ve 2001 ile 2011 arası dört filmle beyaz perdeye gelmişti.

Aslında Carmen ve Juni Cortez isimli iki kardeşin casusluk hikayesini anlatan film, kahramanlarımızın da aileleriyle birlike Süper Casuslar Organizasyonu isimli aynı şirkette çalışmasıyla birlikte farklı ve eğlenceli bir hal alıyordu. Alexa PenaVega ve Daryl Sabara merkezde olmak üzere Antonio Banderas, Carla Gugino, Denny Trejo, Sylvester Stallone, Jessica Alba gibi isimleri de bünyesinde barındıran seri, bakalım eski popülerliğini yakalayabilecek mi?