chris cornell’in ölmeden önce kaydettiği cover albümünün devamı geliyor

chris cornell’in ölmeden önce kaydettiği cover albümünün devamı geliyor


no one sings like you anymore vol.2


Zamansız kaybıyla bütün müzik dünyasını şok eden Chris Cornell’in vefatından bir yıl önce duyurduğu 10 şarkılık bir cover albümü, geçtiğimiz yılın son ayında dinlemiştik. Sanatçının eşi Vicky Cornell’in çabalarıyla hayata geçen No One Sings Like You Anymore isimli albümün devamının geleceği açıklandı.

John Lennon, Prince, Harry Nilsson, Janis Joplin, Guns N ’Roses, Electric Light Orchestra gibi isimlerin şarkılarının bir araya geldiği ilk albüm hakkında konuşan Vicky Cornell, “Bu albüm çok özel çünkü Chris’in baştan sona yarattığı eksiksiz bir sanat eseri. Kapak seçiminden bir araya getirdiği sanatçılara kadar her anında onun izlerini taşıyan bir albüm. Bu an bizler için biraz acı tatlı, çünkü albümü burada onun anlatmasını dilerdik. Onun neden her zaman sevilen bir sanatçı ve çağımızın en büyük seslerinden biri olduğunu hatırlamak adına yaptığımız bu albümle gurur duyuyorum.” açıklamasını yapmıştı.

Katıldığı bir radyo programında güzel haberi veren Vicky Cornell, “İlk albümün bütün detayları ona aitti. Her aşamasında bu işin içindeydi ve bundan da çok mutluydu. Hatta bu gelecek albümün bile büyük bir kısmında bizzat onun imzası var.” diyerek yeni albümün yakında geleceğini paylaştı.

Albüm için tarih vermeyen ama anladığımız kadarıyla çok da uzakta gözükmeyen devam albümü gelene kadar aşağıdan No One Sings Like You Anymore’u dinleyebilirsiniz.