netflix’in the notorious b.i.g belgeselinden ilk fragman

netflix’in the notorious b.i.g belgeselinden ilk fragman


biggie: i got a story to tell


Hip hop dünyasının erken yaşta hayatını kaybeden en önemli ve belkide potansiyel sahibi isimlerinden biri olan Christopher Wallace aka The Notorious B.I.G.’in hayatını ve kariyerini anlatacak belgeselden ilk fragman paylaşıldı.

Sanatının hayranları ve müzik severler tarafından kesinlikle kaçırılmaması gereken belgesel, Biggie: I Got a Story to Tell ismini taşıyor. 1 Mart’ta yayınlanacak belgeselin yönetmenliğini Emmett Malloy oturuyor. Sanatçının ailesinden kullanım hakları alınarak hazırlanan ilk Biggie Smalls belgeseli olma özelliğini taşıyan Biggie: I Got a Story to Tell’in arkasında bizzat sanatçının annesi Voletta Wallace ve menajeri Wayne Barrow yer alıyor.

Sürecin nasıl geliştiğini ve belgeselde nelerle karşılaşabileceğimize dair “Mama Wallace ile birlikte Biggie’nin hayatını ve mirasını detaylarıyla anlatmak istediğimize dair bir sohbet gerçekleştirdik. Bu sohbetin ardından ikimizin de kafasında aynı ışık yandı ve yavaş yavaş projenin üstüne çalışmaya başladık. Christopher Wallace’ın zihnini araştırmanın, genç bir adam olarak yaratıcılığına ilham veren hayatındaki etkilerden, görsel olarak duyguları harekete geçirme ve uyandırma yeteneğinden yararlanmanın önemli olduğunu hissettik. Otantik ve zorlayıcı bir şekilde onun kelime oyunlarını ve akışını teşvik etmek ve hikayeye dahil etmek istedik.” açıklamasını yapan Wayne Barrow’un cümleleri zaten merakla beklediğimiz belgesel için heyecanımızı bir kat daha arttırdı.

Hip hop dünyasının Jay-Z ile en büyük iş adamlarından biri olan Sean “Diddy” Combs’un yapımcı koltuğunda oturduğu belgesel, ilk olarak 2017’de duyurulmuştu. Kısa süre içerisinde biteceği düşünülen ve bu yüzden de merakla beklenen Biggie: I Got a Story to Tell’in yönetmeni Emmett Malloy, “Belgesel filmlerle ilgili yapılan en büyük şakalar genellikle ne kadar sürdüğüyle alakalıdır. Bu filmi tüm bu klişelere uyarak, geliştirmemiz ve yapmamız dört yılımızı aldı. O yıllar boyunca, 70’lerden 90’lara kadar Brooklyn’de dolaştık. Brooklyn’in Christopher Wallace’ın çocukluğundan beri ne kadar değiştiğini görmek kolay, ancak bu ülkede genç bir siyah adam olmakla ilgili pek çok şeyin değişmediği de açık. ” yorumunu yaptı.

Biggie Smalls, sadece imza attığı hit şarkılar ve rapçiler arasında şarkı yazma tekniği konusunda yaptığı devrimsel değişikliklerle değil, dönemin en büyük problemlerinden biri olan Doğu Yakası & Batı Yakası savaşında New York’u Nas’a birlikte tekrar zirveye taşımasıyla ayrı bir yere sahip.

1 Mart’ta tamamı yayınlanacak belgeselin ilk fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.Advertisement