a24’ün yeni dizisinde başrolde steven yeun ve ali wong

a24’ün yeni dizisinde başrolde steven yeun ve ali wong


2 broke girls’ün yaratıcısından


“Minari“nin Oscar adaylığının yarattığı sıcak ortamı fırsata çevirmek isteyen Steven Yeun’un vakit kaybetmeye niyeti yok. Yeun, “Silicon Valley” ve “2 Broke Girls”ün yaratıcılarından Lee Sung Jin’in yeni dizisinde komedyen Ali Wong ile birlikte başrolde yer alacak.

Kaliteli yapımın adresi A24’ün arkasında olduğu henüz isimsiz dizi, 10 bölümden oluşacak. Diziyle ilgili diğer ayrıntılar henüz gizli tutulurken, her bölümün 30 dakikadan oluşacağı söyleniyor. Dizinin yazar ekibinde yer alan Lee, aynı zamanda Yeun ve Wong ile birlikte dizinin yapımcılığını da üstlenecek. FX’in “It’s Always Sunny in Philadelphia”nın senaryo ekibinde bulunan Lee, şu anda aynı zamanda yine FX’in yeni çıkış yapan komedi dizisi “Dave”in 2. Sezonu üzerinde çalışıyor.

Birkaç gün önce Oscar adaylığı açıklanan A24’ün Minari’sindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterilen Yeun, ödülü kazanır mı bilemiyoruz ancak şimdiden bu dala aday gösterilen ilk Asyalı amerikan ünvanını kazandı. Yeun’un bu yeni projesi, yetenekli ismin The Walking Dead’in ardından ilk dizisi olacak. Diğer başrolümüz Wong’u ise, ABC’nin American Housewife dizinden ve Warner Bros’un Birds of Prey’deki canlandırdığı karakterler ile tanıyoruz.

Kaliteli bir projenin yolda olduğu sinyallerini aldığımız diziyle ilgili gelecek detayları merakla bekliyoruz.