neill blomkamp müjdeyi verdi, district 10 geliyor

neill blomkamp müjdeyi verdi, district 10 geliyor


çabuk, uzaylılar gelmeden


Klasik uzaylı filmlerinden alışkın olduğumuz uzaylı-dünyalı temasına farklı dokunuşuyla bize ters köşe yapan özgün konulu “District 9”ın yazarı ve yönetmeni Neill Blomkamp, müthiş bir haber vererek dört gözle beklenen “District 10” üzerinde çalıştığını paylaşıyor.

Blomkamp, bu güzel haberi bilim kurgu dünyasının en’leri arasına giren District 9’un devam filminin senaryosu üzerinde ilk filmde gördüğümüz Sharlto Cople ve eşi Terri Tatchell ile birlikte çalıştığını paylaştığı tweet’yle doğruladı.

2009’da vizyona giren “District 9”, dünya çapında 200 milyon dolar hasılat yaparak büyük başarı elde etmişti. Bir uzay gemisinin 1982’de dünyaya inişinden sonra gelişen olayları bize gösteren ilk film, yabancı düşmanlığı ve sosyal ayrımcılık konularına farklı bir bakış açısıyla değinmesinden dolayı da büyük beğeni toplamıştı.

Blomkamp’ın beklenen projeleri arasındaki Taylor Kitsch’in başrol olduğu “Inferno”su pandemi nedeniyle ertelenenler arasında yer alırken, genç yönetmen “Demonic” adlı yeni bir korku filminin de yolda olduğunu yakın zamanda duyurmuştu. Takvimi dolu isimlerden biri olan Blomkamp’ın bu projeler arasında District 10’e ne zaman vakit ayıracağını merakla bekliyoruz.