netflix terminator hikayesini anime olarak tekrar anlatacak

netflix terminator hikayesini anime olarak tekrar anlatacak


peki robotumuz japonca mı konuşacak?


Sinema tarihinin kült yapımlarından Terminator’ün haklarını elinde bulunduran Skydance, “Ghost in the Shell” anime dizisi ve filmleriyle bilinen Japon animasyon stüdyosu Production I.G’nin yöneteceği yeni Terminator anime serisi üzerinde Netflix ile birlikte çalıştıklarını açıkladı.

Son zamanlarda adını fazlaca duymaya başladığımız Mattson Tomlin, bu yeni anime dizisinin yazarı, yapımcısı ve showrunner’i olarak görev alacak. Robert Pattinson’lı The Batman’i, yönetmeni Matt Reeves ile birlikte yazan Tomlin bu iş için tam bir biçilmiş kaftan gibi gözüküyor.

Zamanda yolculuk eden robotları James Cameron, ilk olarak 1984 yılında Arnold Schwarzenegger’in oynadığı “Terminator” filmiyle bizi tanıştırmıştı. 1991’deki devam filmi “Terminator: Judgement Day” ile kendini unutulmazlar arasına aldıran film, bu büyük başarısına nazaran peşinden gelen dört devam filmlerinde hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı.

Terminator’den bir türlü vazgeçilemediği için tekrar canlandırma çalışmaları uzun metraj dışında 2009 yılında Terminator: The Sarah Connot Chronicler adlı diziyle de denendi. Ancak Game of Thrones’un Cercei’si Lena Headey’in başrol olduğu uyarlama dizi de maalesef çok uzun soluklu olamadı.

Belki de Terminator’ün artık başka bir formatta yaşamasına şans vermek doğru olabilir. Bu yüzden efsane filmin anime olarak geri dönüşünün başarılı olma ihtimali bizce yüksek gibi gözüküyor.Advertisement