steven spielberg, kendi hayatını filme dönüştürüyor

steven spielberg, kendi hayatını filme dönüştürüyor


döngü tamamlanıyor


Hollywood’un en prestijli isimleri sıralamasında bir, bilemedin ikinci sırada yer alan Steven Spielberg, kendi hayatının farklı dönemlerini anlatacağı yeni bir film üzerinde çalışmaya başladığını açıkladı.

Son olarak West Side Story’nin yeniden çevriminin yönetmen koltuğunda oturan ama onun dışında yapımcılığını üstlendiği onlarca projeyle meşgul olan Spielberg, Michelle Williams’ın annesini canlandıracağı bu şimdilik isimsiz projenin de yönetmenliğini üstlenecek. Filmin senaryosunu, daha önce pek çok filmde birlikte çalıştığı Tony Kushner ile birlikte kaleme alacak usta yönetmen, yıllar içinde verdiği röportajlarında Arizona’da geçen çocukluğunun, hikaye temalarından ana karakterlere kadar bugüne kadar imza attığı pek çok filmini nasıl etkilediğini anlatmıştı.

2017 yapımı Spielberg adlı HBO belgeseliyle usta yönetmenin hayatından farklı dönemler hakkında yakından tanıtsa da bu filmle Spielberg, ilk defa kendi hayatını kendi bakış açısıyla anlatacak. Şu sıralar kendi gençliğini canlandıracak bir oyuncu kadrosu için arayışta olan Spielberg’ün isimsiz projesinin çekimlerine bu yaz başlanacak. Filmin 2022’de gösterime girmesi bekleniyor.