the weeknd, ilk mixtape’i “house of balloons”u orijinal haliyle tekrar paylaşıyor

the weeknd, ilk mixtape’i “house of balloons”u orijinal haliyle tekrar paylaşıyor


albümün onuncu yıla özel paket


Son günlerde The Weeknd, “Blinding Lights” ile bir yıl boyunca Hot 100 listesinin ilk 10’unda kalan ilk şarkı ünvanını kazanarak kırdığı rekoru, Super Bowl performansı ve Grammy boykotuyla gündeme geliyordu. Bu yoğun programının arasında sanatçı, her şeyin başlangıcı olan 2011’deki ilk mixtape’i “House of Balloons”un onuncu yılını kutlamayı da es geçmedi.

The Weeknd’in kalbinin ayrı bir köşesinde durduğunu düşündüğümüz ilk mixtape/albümü House of Balloons’un aslında haberimizin hiç olmadığı yönü de varmış. İlk çıkışının ardından geçen 10 yılı kutlamak için paylaşılan dokuz şarkı, bütün parçaların orijinal halini içeriyor. Cocteau Twins, Beach House, Aaliyah gibi isimlerin şarkılarından yapılan sample’larla dayanıp döşenen mixtape, ilk defa tertemiz bir şekilde hayranlarına sunuluyor.

Orijinal mix’leri ve örnekleriyle streaming servislerine başarıyla taşınan parçaların yanı sıra mixtape, New York’lu sanatçı Daniel Arsham’ın elinden çıkan yeni bir kapak görseli versiyonuna sahip sınırlı sayıda üretilmiş plak formatında da sevenlerine sunulacak.

House Of Balloons’un tüm şarkılarının orijinal hallerini hemen aşağıya bırakıyoruz.