tom hiddleston, apple tv’nin “the essex serpent” kadrosuna katıldı

tom hiddleston, apple tv’nin “the essex serpent” kadrosuna katıldı


hiddleston’a claire danes eşlik edecek


İddialı projelerine son sürat devam eden Apple Tv+, küçük bir oyuncu değişikliği gerçekleştirerek “The Essex Serpent” dizisinin kadrosundan kişisel sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kalan Keira Knightley yerine Claire Danes’i projeye dahil etmişti. Danes’in rol arkadaşı ise Marvel evreninin süper kötü Loki’si Tom Hiddleston oldu.

Bir saatlik bölümlerden oluşacak “The Essex Serpent”, Sarah Perry’nin aynı ismi taşıyan romanından uyarlanıyor.  Dizinin konusu, eski kargaşalı hayatından ve geçmiş ilişkisinin izlerinden uzaklaşmak için Londra’dan Essex’teki küçük Aldwinter kasabasına taşınan Cora’yı takip ediyor. Cora, kasabada ilgisini şehre geri döndüğü iddia edilen şehir efsanesi Essex Serpent gizemli yaratığının mitine yöneltiyor. Bu sırada yolu Aldwinter’ın iyi niyetli yerlisi Will Ransome ile kesişiyor.

Hiddleston şu sıralar, “Thor” ve “Avengers” filmlerinin vazgeçilmezi Loki’nin bizzat kendisini merkeze alacak Disney+’ın “Loki” dizisi üzerinde çalışıyor. “Homeland” dizisindeki performansıyla tanınan Danes’i ise son olarak başrollerini Jim Parsons ile birlikte paylaştığı “A Kid Like Jake” isimli uzun metrajlıda izlemiştik.

Yönetmenliği “Dark River”ın yönetmeni Clio Barnard’a, senaryosunun “Bayan Wilson”ın senaristi Anna Symon’a emanet olduğu dizinin yapımcılığını ise See-Saw Films üstleniyor. Kadrosu yeni yeni tamamlanmaya başlayan “The Essex Serpent”tan gelecek yeni haberlerini merakla takip ediyoruz.