angel olsen eski ama yeni teklisiyle karşınızda

angel olsen eski ama yeni teklisiyle karşınızda


alive and dying (waving, smiling)


Song of the Lark and Other Far Memories isimli büyük mü büyük bir box-set’in yolda olduğunu geçtiğimiz ay duyuran Angel Olsen, bu setten tadımlık Alive and Dying (Waving, Smiling) teklisini paylaştı.

2019 çıkışlı All Mirrors albümünün ve geçtiğimiz yıl dinlediğimiz Whole New Mess’in tek seferde yayınlanacak bir çifte albüm olmasını planladığını, ama bunu gerçekleştiremeyince bu iki albümü birbirine bağlama yolunu Far Memory adlı bir box-set’te bulduğunu açıklayan Olsen, orijinal haliyle Whole New Mess’te yer alan Waving, Smiling şarkısını bu sette Alive and Dying (Waving, Smiling) ismiyle tekrar paylaştı. Olsen parçanın bu versiyonunun daha acı-tatlı bir kıvama geldiğinin altını çiziyor.

7 Mayıs’ta Jagjaguwar etiketiyle yayınlanacak Song of the Lark and Other Far Memories’in içerisinde daha önce yayınlanmamış fotoğraflar ve Olsen’in el yazısıyla şarkı sözleri ve duygusal notlar kaleme aldığı 40 sayfalık bir kitapçık da yer alıyor. Ön siparişlerin buradan devam ettiği setin içerisindeki Alive and Dying (Waving, Smiling)’in, Olsen’in piyano başında eşlik ettiği müzik videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.