banksy bu yaz sahnelerin tozunu attıracak

banksy bu yaz sahnelerin tozunu attıracak


dj banksy diyeceksiniz


Sanat dünyasının en ilgi çekici isimlerinden biri olduktan sonra gizemli sanatçı Banksy, şimdi de müzik dünyasını fethetmeye hazırlanıyor. Bu yaz DJ’lik yapacağı bir müzik turuna çıkmayı planladığını paylaşan Banksy, bu özel performasın standart bir DJ performansı olmayacağını, onun yerine “karışık bir DJ, sanat ve yorumlayıcı dans gösterisi” olacağını açıkladı.

Bristol’ün müzik mirasının sokak sanatı kültürüyle birleştireceği performansta Bansky, Idle Hands’te yıllarca topladığı 140 BPM’de seyreden dupstep şarkılarını çalacağını paylaşıyor. Sanatçı ayrıca Hyperdub’ın kendisi gibi gizemli sanatçısı William Bevan aka Burial’dan ilham aldığını da sözlerine ekliyor.

Bu gelen haber bir yanda da Banksy’nin, Massive Attack’ın kurucusu ve üyesi 3D aka Robert Del Naja olabileceği söylentilerinin yine gündeme gelmesine neden oluyor. Ilk söylenti 2017 yılında müzisyen Clifford Joseph Price MBE aka Dj Goldie’nin bir röportajında kazara “Rob” diye bahsetmesinden dolayı ortaya çıkmıştı. Bunun dışında da birkaç fikir ortaya atılmış olsa da Banksy, küresel çapta elde ettiği başarısına rağmen gizemini korumayı hala başarıyor.

Peki bu konserler sonunda Banksy’nin gerçek kimliğiyle tanışacağımız anlamına mı geliyor? Bunu henüz bilemiyoruz ancak, bu konudan bağımsız birçok kişinin şimdiden konser tarihlerini öğrenmek için internet sitelerini heyecanla yenilemeye başladıklarını söyleyebiliriz. Banksy’nin yer alacağı festivallerle ilgili henüz kesin bir bilgi yok ama Download Festival’in şimdiden Banksy’ye bir sahne ayırdığı söyleniyor.