crumb’dan bir değil, iki yeni şarkı birden

crumb’dan bir değil, iki yeni şarkı birden


bnr + balloon


2019’da yayınladıkları ilk albümleri Jinx ile dikkatleri üzerine çeken Brooklyn merkezli grup Crumb, iki yeni şarkıyla karşımızda.

Locket ve Crumb isimli iki şarkısıyla aslında farkında olmadan kendilerini uzun süredir dinlediğimiz ama Jinx ile daha bir sevdiğimiz grubun şarkı yazarı, vokalist ve gitaristi olarak dikkat çeken Lila Ramani’nin ipeksi vokali, caz ve psychedelic karşımı bir formül ile karşımıza çıkmaya devam ediyor, iyi ki de ediyor.

Bu sefer bir değil iki yeni şarkı birden yayınlayan grup, BNR ve Balloon isimli iki şarkısında da aynı formülü başarıyla uygulamaya devam ediyor. Şarkılardan BNR daha yavaş tempoda ilerlerken Balloon ise seyirciyi dansa davet eden hareketli bir atmosfere sahip. Aynı zamanda bir müzik videosuyla birlikte gelen BNR’ın yönetmen koltuğunda Joe Mischo yer alıyor.

Arka arkaya gelen bu şarkıların yeni bir albüm habercisi olduğunu düşünmekle birlikte grup cephesinden bu konuyla alakalı hiçbir açıklama gelmedi. Ama biz eminiz, yakında yeni bir Crumb albümü haberi alacağız.