flying lotus’un yasuke dizisi için hazırladığı soundtrack’ten iki şarkı geldi

flying lotus’un yasuke dizisi için hazırladığı soundtrack’ten iki şarkı geldiMüzik dünyasının yetenek kumkuması isimlerinden Flying Lotus, Netflix’in ilk Afrika kökenli samurayı Yasuke’nin hayatını anlatacak aynı isimli dizinin müziklerini yapacağını açıkladığı andan beri ortaya nasıl bir iş çıkacak merakla bekliyorduk.

Gerçek tarihi figür Yasuke’den ilham alan bu anime serisini, The Boondocks ve Cannon Busters gibi yapımlardan tanıdığımız LeSean Thomas yaratırken, dünyaca ünlü Japon animasyon stüdyosu MAPPA ise projeyi hayata geçiren ekip oldu. Fantastik bir Japonya’da geçen anime, bu ikiliye ek olarak baş kahramanımızın seslendirilmesi görevini de son yıllarda başarı grafiği her gün artan LaKeith Stanfield’a emanet ediyor.

29 Nisan’da izleyeceğimiz dizinin soundtrack’inden paylaşılan ilk iki tekli olan Black Gold ve Between Memories, yanında Thundercat ve Niki Randa ile birlikte geliyor. Yakın zamanda daha bol bol Yasuke soundtrack’i duyacağımıza emin olmakla birlikte şarkıların orijinalleriyle birlikte enstrümantal versiyonlarını da aşağı bırakıyoruz.