paul dano, steven spielberg’ün otobiyografik filminin kadrosuna dahil oldu

paul dano, steven spielberg’ün otobiyografik filminin kadrosuna dahil oldu


aynen böyle devam spielberg'ciğim


Son günlerde kendi hayatını anlatacağı isimsiz projesiyle gündemde olan Steven Spielberg’ün yeni projesinden taze haberler gelmeye devam ediyor.

Spielberg’in yaklaşık iki senedir üzerinde çalıştığı “West Side Story”nin yeniden çevriminden hemen sonra üzerinde çalışmaya başlayacağı projeler listesinin birinci sırasında yer alan filmde Spielberg’in annesini canlandırmak için Michelle Williams, amcası rolünde ise Seth Rogen’ın yer alacağını öğrenmiştik.  Her oyuncu, canlandırdığı karakterin ilham kaynağı olduğu gerçek insanlardan ayrı bir rengi ve karakteristik özellikleri olacak. Oyuncu kadrosunun geri kalanının da Spielberg’in hayatındaki karakterleri bire bir aktarmak yerine onlardan esinleneceği açıklandı. Filmden bugün gelen habere göre isimsiz projenin oyuncu kadrosuna katılan son isim, son yıllarda oyunculuğu kadar yönetmenliğiyle de adından söz ettiren ve son olarak yeni Batman filminde The Riddler karakterini canlandıracak Paul Dano oldu.

Filmin senaryosunu, daha önce pek çok filmde birlikte çalıştığı Tony Kushner ile birlikte kaleme alacak usta yönetmen, yıllar içinde verdiği röportajlarında Arizona’da geçen çocukluğunun, hikaye temalarından ana karakterlere kadar bugüne kadar imza attığı pek çok filmini nasıl etkilediğini anlatmıştı. 2017 yapımı Spielberg adlı HBO belgeseliyle usta yönetmenin hayatından farklı dönemler hakkında yakından tanıtsa da bu filmle Spielberg, ilk defa kendi hayatını kendi bakış açısıyla anlatacak.

Advertisement