radiohead gizemli bir videoyla tiktok’a katıldı

radiohead gizemli bir videoyla tiktok’a katıldı


chieftain mews geri döndü


İçine girdiğinizde kurtulamadığınız Tiktok uygulamasının sevenleri, geçtiğimiz sabah uyandıklarında güzel ama bir o kadar da ürkütücü bir sürprizle karşılaştı. Eski yayınlarında birçok kez gördüğümüz Radiohead’in bilinmezliğini hala koruyan gizemli karakteri Chieftain Mews, mavi tik’li bir Radiohead hesabından video paylaşarak TikTok dünyasına giriş yaptı.

Her zaman olduğu gibi gözlerinin hemen üstünden başlayan garip kel peruğuyla gördüğümüz Radiohead’in gizemli yardımcısı Mews, kravatsız takım elbisesi ve koyu renkli ojeleriyle distopik bir haber sunucusu olarak karşımıza çıkıyor. Değişik bir logomsu arka planın önünde, ismi yazılı bir masada oturan Mews, gelen “Bir şey söyle” tepkisine “Ne dememi istiyorsunuz” cevabını verdikten sonra “TikTok, tik, tik, tak..” diye saat ritmini mırıldanmaya başlıyor. Sonrasında küçük bir bozuklukla kesintiye uğrayan video, Mews’in ciddi ve tüylerimizi diken diken eden “Bu senin uyandırma çağrın, iyi günler” sözleriyle başka bir boyuta atlıyor. Bir yandan da bozulmuş izlenimi veren filtresi ve siyah beyaz görüntüsü videonun tuhaflığına tuhaflık katıyor.

Gizemli videoya ilk bakışta bizim gözümüze bunlar çarpıyor. Grubun Twitter ve Instagram hesabında herhangi bir şey yayınlamadığını göz önünde bulundurursak, bunun TikTok’a özgü bir şey olduğunu söyleyebiliriz. Bizim kaçırdığımız herhangi bir gizli mesaj olup olmadığına bakmanız için videoyu hemen aşağı bırakıyoruz.

@radiohead

♬ original sound – Radiohead