yeni sufjan stevens şarkısından br albüm çıktı

yeni sufjan stevens şarkısından br albüm çıktı


convocations


Sufjan Stevens, dün yaptığı “yeni şarkı geliyor” açıklamasının hemen ardından Meditation V isimli yeni teklisini paylaşıp teklinin yer alacağı albümü de duyurdu.

Geçtiğimiz yıl The Ascension ve Aporia isimli iki albüm birden yayınlayan Sufjan Stevens, belki de kariyerinin en üretken günlerini geçiriyor. Belirli sıklıkla yayınladığı tekliler ve albümlerin yanı sıra sık sık müzikaller için hazırladığı soundtrack’ler ile gündeme gelen sanatçı. Meditation V isimli teklisiyle Convocations albümünün ilk duyurusunu yapmış oldu.

Bir albüm ve EP arası olacak Convocations; Meditations, Lamentations, Revelations, Celebrations ve Incantations isimli/şarkılık beş bölümden oluşacak. 6 Mayıs’ta Asthmatic Kitty, etiketiyle yayınlanacak albüm; Stevens’ın son albümü olan The Ascension’ın yayınlanmasından iki gün sonra ölen biyolojik babasına saygı duruşu niteliğinde 2020 sonbaharında Stevens tarafından yazılmış ve kaydedilmiş. Toplamda 49 şarkı ve iki buçuk saat sürecek enstrümantal proje hakkında konuşan sanatçı, “Bu albüm, benim yas tutma aşamalarımın bir ürünü olarak hayata geçti. Albümdeki her bölüm; yas, iyileşme ve katarsisin farklı aşamalarını yeniden canlandırıp yeni bir duygunun tadını çıkarırken huzursuzluğumuzu yatıştırmaya ve bu eşi benzeri görülmemiş zamanlarda hayatta olma şaşkınlığına” yardımcı olmaya yöneliktir.” açıklamasını yaptı.

Albümden ilk paylaşlan tekli/bölüm Meditation V’ı hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.