yorgos lanthimos’un yeni filminde emma stone’a, ramy youssef eşlik edecek

yorgos lanthimos’un yeni filminde emma stone’a, ramy youssef eşlik edecek


poor things


Şu sıralar Pop. 1280 ve The Man in the Rockefeller Suit gibi projelerle beyaz perdenin en meşgul isimlerinden biri olan Yorgos Lanthimos’un çekimlerine bu yıl başlanacak yeni filmi Poor Things’in başrolünde Emma Stone’un karşısında yarı otobiyografik dizisi Ramy ile geçtiğimiz yılın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Ramy Youssef yer alacak.

Frankestainvari bir karakterin öyküsünü anlatacak Poor Things, zaman dilimi olarak bizleri 19. yüzyıla götürecek. Özgür ruhlu bir kadın olan Victorian Blessingtan’ın baskıcı kocasına dayanamayıp intihar etmesini ve ardından Bella Baxter isimli bir canavara dönüşmesi izleyeceğimiz filmde; bu değişim sonunda zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynı olan ve kendisini hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella’nın yaratıcısını atlatıp bir avukatla kaçmasını ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan uzun soluklu ve hayli absürt bir macerayı izleyeceğiz.

Lanthimos’un senaryosunu The Favourite’ın Oscar adayı senaristi Tony McNamara ile birlikte kaleme alacağı yapımda Williem Dafoe ve Emma Stone gibi isimlerin yanında yer almasına epey şaşırdığımız Ramy Youssef’in hangi karakteri canlandıracağı resmi olarak açıklanmadı. Ama Dafoe ve Youssef’in filmin iki ana erkek karakterine hayat vereceğini tahmin etmek zor olmaz.

Yönetmenin açıkladığı takvimine  göre bir sonraki filminin Richard Brautigan‘ın aynı adlı romanından uyarlanacak The Hawkline Monster olması bekleniyordu ama araya giren Poor Things’i bakalım hangi sırada izleyeceğiz, yakında belli olur.