edgar wright’ın sparks belgeselinden kısa bir sahne paylaşıldı

edgar wright’ın sparks belgeselinden kısa bir sahne paylaşıldı


bugün vizyonda


Edgar Wright’ın tutku projesi olan Sparks belgeseli The Sparks Brothers, bugün şanslı sinemaseverler tarafından dünyanın farklı noktalarında beyaz perdede yerini aldı. Bunu kutlamak için de belgeselden kısa bir sahne paylaşıldı.

Müzik dünyasının en nevi şahsına münhasır gruplarından biri olan  ve1972’den bu yana art rock, pop, synth pop, new wave, disco ve glam rock gibi türlerde toplamda 23 albüm yayınlayarak üretkenliğin kitabını yazan ABD’li grup Sparks, Ron ve Russell Mael kardeşlerin hayal dünyasının sahneye taşınmış hali.

Bugüne kadar paylaşılan fragmanlarla hem grup üyelerini hem de Flea, Jason Schwartzman ve Jack Antonoff gibi ünlü isimleri gördüğümüz The Sparks Brothers’ın misafirleri bu kadar da değil. Patton OswaltMike MyersGiorgio MoroderFred ArmisenJonathan RossBjorkSteve JonesTony Visconti gibi zengin bir ünlü misafir listesine sahip belgeselde bol bol Sparks övülecek, biz de izleyeceğiz.

Grubun 1979’daki Top of the Pops performansını izlediği günden büyük bir hayranı olduğunu belirten Edgar Wright, 2018 Mayıs ayında ayında Sparks’ın O2 Forum Kentish Town’daki Londra konserini videoya çektiği andan bugüne dek, grubun dev arşivinde kaybolduğunu ve izlediği şeylerden büyülendiğini daha önce verdiği röportajlarda paylaşmıştı.

Bugün vizyona giren ve yakın zamanda bizlerin de malum platformlardan izleyeceğimizi düşündüğümüz belgeselden paylaşılan sahneyi hemen aşağıda bulabilirsiniz.