emma stone’lu cruella’nın devam filmi için hazırlıklar başladı

emma stone’lu cruella’nın devam filmi için hazırlıklar başladı


bu ne hız yiğidim


Daha izleyiciyle buluşalı on gün olan Disney’in Cruella filminin devamı için yeşil ışık yakıldığına dair haberler gelmeye başladı.

70’li yılların sonunda Londra’da geçen ve Cruella De Vil’in punk müzikle içli dışlı gençlik günleri anlatan film, Emma Stone’un hayat verdiği Cruella De Vil’in yaşadığı kırılma yüzünden nasıl kötü bir karaktere dönüştüğünü anlatıyor. 101 Dalmaçyalı efsanesinin başladığı dönemi izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda geçtiğimiz sene I, Tonya ile akıllarda kalan Craig Gillespie yer alıyor.

2015-2016 yılları arasında yayınlanan Togetherness dizisinin yaratıcılarından Steve Zissis ile The Favourite sayesinde kendisinden bol bol bahsettiğimiz Tony McNamara ikilisinin senaryosundan sorumlu olduğu filmde Stone’a Emma Thompson, Mark Strong, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Joel Fry gibi isimleri eşlik ediyor.

Konusu şimdilik belli olmayan devam filminin Dodie Smith’in 1956 yılında kaleme aldığı 101 Dalmaçyalı kitabından ya da 1961 yapımı animasyon filminden esinleneceği, şimdilik en büyük ihtimal gibi gözüküyor. Roger ve Anita’nın Cruella ile tanışmasını ve Cruella’nın onlara Pongo ve Perdita isimli ilk dalmaçyalı köpekleri hediye etmesini anlatacak devam filminde yine Craig Gillespie ve Tony McNamara’nın aynı görevlerine geri dönmesi bekleniyor.