justin vernon ve aaron dessner’ın grubu “big red machine” yeni albümünü duyurdu

justin vernon ve aaron dessner’ın grubu “big red machine” yeni albümünü duyurdu


how long do you think it’s gonna last?


Justin Vernon aka Bon Iver ve The National’dan Aaron Dessner’ın iki kişilik süper grubu Big Red Machine, ikinci albümü How Long Do You Think It’s Gonna Last?’i duyurdu.

İkilinin 2018’de grupla aynı ismi taşıyan ilk albümüyle müzik dünyasına giriş yapan Big Red Machine, albümden bol bol tekli paylaşarak bizi ne beklediğine dair gayet güzel uyarmıştı. İlk albümdeki Justin Vernon vokali ağırlıklı atmosferi bu albümde biraz kırmış gibi gözüken grup, albümün Tony ödüllü oyun ve şarkı yazarı, besteci Anaïs Mitchell destekli ilk teklisi Latter Days’i de önden yolladı.

Mitchell’ın yanı sıra Taylor Swift, Fleet Foxes, Sharon Van Etten, Lisa Hannigan ve Ben Howard gibi isimleri de albümünde ağırlayan ikili, yaptıkları açıklamada “Albüm, başlangıçta ürettiğim ve duygusal olarak bağ kurduğum şarkılardan oluşuyor. Bütün bu bağın yanı sıra diğer insanların benim için bu denli özel bir yere sahip olan müzikle nasıl bağ kurduğunu görmek son derece ilginçti. Bu yüzden bu albümü özel yapan da bence bu. En azından bizim için.  Bu kayıtta yer alan herkeste, hepsini birbirine bağlayan bir açıklık, yaratıcı bir cömertlik ve duygusal bir kalite var.” yorumunu yaptı.

27 Ağustos’ta yayınlanacak How Long Do You Think It’s Gonna Last?’in şarkı listesi ve albümün ilk teklisi hemen aşağıda.

01. Latter Days (feat. Anaïs Mitchell)
02. Reese
03. Phoenix (feat. Fleet Foxes and Anaïs Mitchell)
04. Birch (feat. Taylor Swift)
05. Renegade (feat. Taylor Swift)
06. The Ghost of Cincinnati
07. Hoping Then
08. Mimi (feat. Ilsey)
09. Easy to Sabotage (feat. Naeem)
10. Hutch (feat. Sharon Van Etten, Lisa Hannigan, and Shara Nova)
11. 8:22am (feat. La Force)
12. Magnolia
13. June’s a River (feat. Ben Howard and This Is the Kit)
14. Brycie
15. New Auburn (feat. Anaïs Mitchell)