massive attack’tan robert del naja’nın yapımcısı olduğu martina topley-bird ep’si yayında

massive attack’tan robert del naja’nın yapımcısı olduğu martina topley-bird ep’si yayındaMüzik dünyasının en kült ekiplerinden biri olan Massive Attack’in beyni Robert Del Naja’nın yağımcılığını üstlendiği Martina Topley-Bird EP’si Pure Heart yayında.

Massive Attack’in 2010 çıkışlı albümü Heligoland’in bir parçası olan ve Bristol trip hop sahnesinde Tricky gibi birçok isimle çalışan Martina Topley-Bird’ün dördüncü albümünde yer alacak şarkılara ev sahipliği yapan EP, üç şarkıdan oluşuyor. Daha önce farklı projelerde de birlikte çalışan ikilinin yolları bu sefer Bird’ün Forever I Wait albümünde kesişiyor.

10 Eylül’de yayınlanacak ve dördüncü stüdyo albümü olacak Forever I Wait ile ilgili konuşan Bird, “farklı durumlar ve duygu ve yansıma frekansları arasında geçiş yapmak” üzerine diyerek tanımladığı albümünde The Cure ve ergenlik döneminden bol bol esinlendiğini de paylaşıyor. Naja ile kendi albümü üzerinde çalışması üzerine “Bugüne kadar birlikte farklı projelerde yer aldık ama onun benim albüm üzerine kafa yorup gidişat konusunda yorum yapacağını hiç düşünmemiştim.” diyerek şaşkınlığını gizlemeyen Bird’ün malum EP’sini hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.